Články o stěhování

Kolik času potřebujete na přípravu stěhování

Až se budete stěhovat, nejspíše zjistíte, že máte mnohem více věcí, než jste si mysleli. I proto by měla začít příprava na stěhování s předstihem. Obvykle stačí intenzivněji řešit stěhování dva týdny před dnem stěhování. Když máte například termín, že se musíte vystěhovat do konce měsíce, není potřeba stresovat už dva měsíce předem. Stejně nakonec zjistíte, že vše stihnete za poslední dva týdny. Dokonce lze říci, že by měl stačit jeden týden. Záleží i na tom, jestli budete byt, který opouštíte, vymalovávat nebo ne.

Vytvořte si plán

Určitě se hodí vymyslet plán stěhování. Čím začnete, do čeho budete věci dávat, jak je převezete, kdo vám se stěhováním pomůže, kolikrát se budete muset pro věci otočit apod. Když máte plán, začněte si připravovat věci. Určitě budete potřebovat krabice, přepravky, pytle, možná i stěhovací pomůcky. Rozhodněte se, jestli povoláte stěhovací firmu, nebo vše zvládnete svépomocí, tedy s rodinou a kamarády. Ať už tak nebo tak, základ je se dobře sbalit.

Vykliďte první jeden pokoj

Nejlepší je začít s vyklízením jednoho pokoje, kam pak budete dávat už sbalené krabice. Může to být ložnice, dětský pokoj, pracovna nebo ideálně pokoj pro hosty. Tam pak postupně shromažďujte už sbalené a dobře popsané krabice. Obvykle se začíná s balením knih, oblečení, pracovních dokumentů, hraček, a věcí, které už ve zbývajícím čase nebudete potřebovat. V další fázi se balí kuchyňské náčiní a pak koupelna, peřiny, polštáře apod. Určitě vůbec nebalte smeták, hadry a další věci, kterými budete na závěr uklízet.

Nouzové zavazadlo

Vyplatí se hned na začátku připravit nouzové zavazadlo, kde budou základní věci – oblečení na převlečení, hygienické potřeby, doklady apod. Toto zavazadlo vás možná ke konci balení zachrání.

V den D pak zajistěte místo na parkování stěhovacího vozu, rozmontujte nábytek, který neprojde dveřmi, a buďte v klidu. Vše dobře dopadne, se stěhováky i bez nich.

Exit mobile version