Články o stěhování

Stěhování na „vejminek“

Když stárneme, stárnou nám i děti. Jednoho dne se může stát, že jim chceme nabídnout náš dům, který je pro důchodce zbytečně velký. Pro mladé je to velká podpora. Jestli nad tím také uvažujete, tak si přečtěte náš článek o stěhování na vejminek.

Taky jsme měli malé děti a v té době se nám podpora hodila. V různých podobách. Během let se nám podařilo postavit a splatit rodinný dům, ale přišel čas, kdy i naše děti uvažují o rodinném domě. V dnešní době je to celkem obtížné a drahé, takže jsme uvažovali, jak to udělat, jak jim ještě jednou pomoci s tou nejzásadnější věcí, s bydlením. Výsledkem je stěhování na „vejminek“.

Vejminek má mnoho podob

V životě u některých přijde čas pustit místo mladým. Pro důchodce už je rodinný dům příliš velký a tak často nabídnou svým dětem, aby v něm bydleli a oni si buď zařídí malý byt někde poblíž, nebo si rekonstruují část domu, kde si vytvoří vlastní byteček. Další variantou je pak stěhování do domova důchodců. Každá z těchto variant má své výhody i nevýhody:

Jestli se chystáte stěhovat na vejminek pryč ze stávajícího domu, můžete to udělat svépomocí nebo se stěhovací firmou, která vám celou akci značně ulehčí.

 

 

Exit mobile version