Články o stěhování

Stěhování skříní

V prvé řadě si musíme dobře uvědomit, zda je pro nás výhodnější skříň rozebrat, nebo nechat v celku.

Rozebráním skříně snížíme celkovou hmotnost skříně při stěhování, ale zase na druhou stranu strávíme daleko víc času její demontáží a montáží.

Pokud ovšem skříň neprojde dveřmi, nebo se nevejde do výtahu a cesta po schodech je nemožná (např. úzké schodiště) je situace vyřešena a skříň se musí rozebrat.

Skříň pokud není rozebraná a rozhodli jsme se jí přenést v celku, můžeme vzít do rukou, ale proč se namáhat? Na tyto věci existují různá usnadnění. Speciální stěhovací kolečka, která jednoduše vložíme pod rohy skříně a tu tak posuneme. Kolečka jsou samostatně otáčivá a mají nosnost až 150 kg na jeden roh. Další pomůckou je „skejt“. Jedná se o klasické „prkno“, které vsuneme pod plochu skříně a stejně jako kolečka jej posouváme. Ovšem tyto pomůcky předpokládají manipulaci po rovném terénu bez schodů, prahů, obrubníků atd… Pokud nás ovšem při manipulaci čeká překážka na cestě, můžeme použít kříže. Kříž se protáhne spodkem skříně a oba jeho konce si nasadíme přes ramena kolem těla. Veškerou váhu skříně tak neneseme na rukou, ale vahou celého těla, takže se méně nadřeme. Navíc manipulace v terénu je pak daleko jednodušší.

Když se rozhodneme skříň rozebrat, musíme napřed vyndat všechny její vnitřní části (poličky), ty pečlivě obalíme fixační folii, aby se při stěhování nepoškrábali. Veškerý spojovací materiál (šroubky, atd…) vložíme do sáčku a ten páskou přilepíme na vnitřní stranu skříně, aby nepřekážel a nezapomněli jsme na něj. Pokud se na dveřích nachází zrcadlo je dobré i tyto dveře obalit fixační folií nebo bublinkovou folií, aby se nerozbilo. Veškeré rohy taktéž oblepíme páskou kvůli poškození při manipulaci a transportu, ty totiž bývají nejcitlivější na ulomení.

NIKDY nezamykejte dveře skříně na klíč s poličkami uvnitř. Se skříní se během stěhování manipuluje a tak dojde k vypadnutí poliček a poškození jak skříně, tak i poliček.

Exit mobile version