5 pomůcek pro balení

Každý z nás už ve svém životě posílal někdy balíček. Všichni si vzpomeneme na ukázky z televize jak přepravci někdy zacházejí se zásilkami. Nikdo z nás se pak nechce hádat o tom jestli byl balíček dobře, nebo špatně zabalený. A víte že i Vy můžete ovlivnit svým balení zda bude balíček odolný či ne?

Kartonové krabice

Snad naprostá většina věcí se balí do kartonových krabic. Tyto krabice jsou vyrobené z pevné vlnité lepenky. Díky tomu jsou dosti silné a dokážou tak ochránit obsah svého balíčku. V dnešní době najdete kromě klasických „banánovek“ i kartony které jsou speciálně vyrobené za účelem balení různých předmětů. Například vína, šanonů, ale i třeba poštovní obaly atd…

Balící papír

Pokud posíláte předmět, který má pravidelné tvary, například knížku, je dobré předmět pro jistotu ještě zabalit než jej vložíme do krabice. Nejčastěji se používají tiskoviny, ne se dá koupit i speciální balící papír.

Balící a lepící pásky

Naprostou nutností je lepící páska. Tou napřed knížku zabalenou v papíře zalepíte. Vhodné je pak použít i lepící pásku na rohy krabice. Tím totiž samotné rohy zpevníte a zvýšíte tím odolnost balíčku. Dají se koupit různé druhy šířky, ale i třeba druhy barev.

Provázky

Větší balíky je dobré pro větší jistotu a manipulaci převázat provázkem, motouzem. Můžete si vybrat provázky z přírodních materiálů, nejčastěji jutové a lněné, nebo z umělého materiálu polypropylenu, které se vyrábějí v různých barvách.

Výplň

V případě, že balíte předměty do krabice je prakticky nutností volné prostory vyplnit. Použijte nějakou dostupnou výplň. Jako třeba staré noviny, nebo pokud chcete ukázat kvalitu vyplňte prostor vzduchovými sáčky či některým z druhů dřevité výplně.

cord-3551647_640