Ceny pronájmů v Praze klesají i o tisíce korun

Najít si v Praze pronájem je v současné době jednodušší než dříve. Způsobila to současná pandemická situace. Důvodů je hned několik, ale podíváme se na dva, které bijí do očí:

  • Konec Airbnb. Díky minimálnímu cestovnímu ruchu se spousta bytů, které do té doby fungovaly jako pronájmy přes Airbnb, začala nabízet ke klasickému pronájmu. Tím tak obzvláště v Praze stoupl počet bytů k pronájmu, což samozřejmě tlačí dolů i ceny pronájmů.
  • Méně studentů. Druhým důvodem, proč je teď snazší najít v Praze pronájem, je skutečnost, že studenti si tolik nepronajímají byty, jelikož se prakticky celý rok studuje distančně a kdo ví, jak tomu bude v budoucnosti.

Pronajímatelé jsou dnes v Praze rádi, když seženou slušné nájemníky, kteří jsou schopni platit včas.

Ceny nemovitostí naopak rostou

Je zajímavé, že ceny bytů spíše rostou, a to nejen v Praze, ale po celé České republice. To, že ceny pronájmů v Praze klesají, je jen krátkodobá záležitost, a dá se počítat s tím, že časem zase porostou. Přesto se v současné době dá sehnat v Praze relativně levný nájem. Faktem je, že když zde však chcete byt koupit, zaplatíte více než před rokem. A ceny nemovitostí ani klesat nejspíše nebudou, protože lidé do bytů rádi investují. Je to celkem jistá investice, protože lze očekávat, že bude vysoká inflace a peníze budou ztrácet hodnotu.

Stěhování do Prahy

Když se budete do Prahy stěhovat, třeba i kvůli nižším nájmům, můžete využít profesionální stěhovací firmu, například Tavočer. Obecně platí, že stěhovací firma vás přestěhuje během jediného dne, rychle, bezpečně a bez zbytečného stresu. Nemusíte shánět velké auto a ničit sobě ani kamarádům záda.