Co obnáší příprava na běžné stěhování

Stěhování může být jeden velký stres. Je to náročná akce, kdy je potřeba nejen vyklidit stávající byt, ale hlavně všechno dobře zorganizovat. Buď si můžete objednat profesionální stěhovací firmu, nebo se přestěhovat sami, jen s pomocí rodiny a přátel. Samozřejmě stěhovací firma vám dost ulehčí, ale musíte si připlatit. Na druhou stranu ani stěhování s kamarády není zadarmo. Potřebujete sehnat dodávku, a hlavně sehnat ochotné, zdravé a silné kamarády. Tak jako tak je potřeba dobře se připravit.

Sbalit se s předstihem

Nepodceňujte balení. I když to tak třeba nevypadá, nakonec se možná budete divit, kolik máte věcí. Pečlivě se začněte balit do kartonových krabic, do přepravek nebo krabic od banánů tak, aby jednu krabici unesl jeden člověk. Všechny krabice si popisujte. Sbalte si speciální zavazadlo s věcmi, které budete potřebovat hned po přestěhování (hygiena, základní oblečení, základní nádobí aj.). Rozmontujte nábytek tak, abyste ho byli zase schopni složit. A vše křehké nebo náchylné k poškození dobře zabalte. Můžete použít bublinkovou fólii, stretch fólii, kartonové rohy a další obalové materiály. To vše řešte už s předstihem.

Vybrat stěhovací firmu a určit den D

Když budete spolupracovat se stěhovací firmou, možná vám zdarma půjčí i krabice a další obalové materiály. Důležité je dostatečně dopředu určit konkrétní den stěhování a na tento den zajistit parkování co nejblíže vchodu u starého i nového bydlení. Vyberte si spolehlivou a osvědčenou stěhovací firmu.

Obalové materiály a stěhovací pomůcky

Když se budete stěhovat sami, budete potřebovat obalové materiály a možná i stěhovací pomůcky, jako jsou upínací popruhy, stěhovací háky, kříže nebo i rudl.