Jak vypadají ideální stěhováci

Stěhovací firmy stojí hlavně na těch, kteří nábytek, krabice a další věci stěhují. Na stěhovacích totiž leží zodpovědnost za to, aby se stěhovaným věcem nic nestalo. I proto stěhovací firmy vybírají stěhováky celkem poctivě. Jaký by tedy měl ideální stěhovák být?

Stěhováci musí být silní, zdraví, ale také inteligentní. Přicházejí do kontaktu se zákazníky, pracují v kolektivu, musí řešit různé situace a správně je vyhodnotit. Je potřeba nejen přenášet věci, ale také určit optimální trasu, vědět, jak věci zabalit, jak je bezpečně stěhovat, i jak je uložit do stěhovacího auta tak, aby se jim během převozu nic nestalo.

Praktické zkušenosti k nezaplacení

Stěhováci patří k povoláním, kde se extrémně hodí získané zkušenosti. Důležitá je schopnost demontáže a následné montáže nábytku, jisté a bezpečné stěhování s pomocí stěhovacích pomůcek a manipulační techniky a hlavně spolupráce s ostatními stěhováky. Když se jedná o takelážní práce, stávají se stěhováci také operátory, kteří ovládají speciální techniku. Když přichází do party stěhováků nový člověk, je potřeba jej zaučit. Během času získává zkušenosti a už po pár měsících by měl být na stejné úrovni jako ostatní.

Síla není všechno

Představa, že stěhováci musí být velcí a silní chlapi, je správná jen zčásti, protože síla není všechno. S použitím vhodných pomůcek stěhováci zase tak silní být nemusí. Ti nejsilnější například stěhují těžká břemena, ti méně silní mohou nosit krabice, stěhovat lehčí nábytek, balit, montovat, zajišťovat náklad, organizovat apod.

Sehraný tým stěhováků je základem každé profesionální stěhovací firmy. Když stěhovací firmu oslovíte, budete jednat s člověkem, který přijede a společně dohodnete detaily stěhování. Ve výsledku vás však přestěhují právě stěhováci.