Chtějte znát přesnou cenu stěhování předem

V tomto článku se podíváme, proč je dobré znát cenu stěhování předem. Tak jako v jiném oboru, tak i mezi stěhovacími firmami, existují nejrůznější firmy, které mají různou cenovou politiku. Někdo vám předem nacení stěhování velmi přesně, jiný vám jen zhruba naznačí, kolik bude stěhování stát, ale nakonec je cena diametrálně odlišná, tedy je v drtivé většině případů vyšší. A většina zákazníků je ráda, když zná cenu stěhování předem.

Co se účtuje navíc

Cenu stěhování je celkem jednoduché určit předem. Někteří stěhováci to nedělají a zákazník se pak diví, jaké příplatky si firma účtuje. Existují stěhovací firmy, které si navíc kromě hodinové sazby a sazba na dopravu účtují ještě tyto poplatky (nebo alespoň některé z nich):

  • Příplatky za patro. Některé firmy si účtují příplatky za každé patro navíc.
  • Stěhování o víkendu či ve svátek. Další firmy mají speciální taxy nebo příplatky za stěhování o víkendech a ve svátek, i když je to pro klienty obvykle nejvýhodnější termín, aby si kvůli stěhování nemuseli brát dovolenou.
  • Předběžná prohlídka a konzultace. Někdo si dokonce účtuje i předběžnou prohlídku objektu, konzultaci, nezávaznou cenovou kalkulaci či služby manažera, který celé stěhování organizuje.

Pražská stěhovací firma Tavočer si ani jeden z těchto poplatků neúčtuje.

400 Kč za hodinu na pracovníka

Tavočer si účtuje jasnou sazbu za dopravu a také hodinovou sazbu za pracovníka, která činí 400 Kč za hodinu. Zhruba se dá i odhadnout, jak dlouho bude stěhování trvat, kolikrát se bude muset jet. Můžete společně s technikem stěhování vybrat i velikost stěhovacího vozu a počet stěhováků, kteří se akce zúčastní.