Chytré vychytávky pro usnadnění stěhování

Máte se stěhovat do nového a už teď v noci nespíte? Máte sny a myšlenky jak to vše zvládnete? Klíčem je správná organizace.

Zhruba měsíc před stěhováním začněte pomalu už vše připravovat a organizovat. Stěhovací firmu si zamluvte alespoň s dvoutýdenním předstihem. Pomalu si začněte shánět krabice na balení. Pamatujte že zhruba jedna polička nebo šuplík jsou jedna až dvě krabice. Kuchyně Vám spotřebuje velké množství krabic. Určitě je dobré sehnat si bublinkovou fólii, která zabrání poškození porcelánu skla.

Důležité je udělat si systém při balení. Stačí dávat vše tam, kam to patří. Například knihy ke knihám, oblečení k oblečení. Všechny krabice si pak popište ať při vybalování víte kde co máte.

Balení je i skvělá příležitost zbavit se věcí, které máte hluboko vložený ve skříni a máte je pouze na „co by kdyby“ Nemusíte stěhovat vše co máte, určitě spoustu věcí už nepoužijete. Můžete je vyhodit nebo darovat známým nebo na charitu.

Drobné věci jako jsou třeba šroubky z rozebrané skříně si vložte do pytlíku a ideálně ten nalepte pomocí lepící pásky na dveře skříně. Také můžete použít třeba malé krabičky, kam si jednotlivé šroubky, nebo i jiné drobné věci uložíte. Nezapomeňte si je však popsat ať víte k čemu patří.