Jak přestěhovat klavír

Stěhování pianina nebo klavíru je náročná akce. Klavír se nesmí poškodit, je dost těžký, a když jej nesou 4 lidi, těžko se k němu vejdou. Jak tedy klavír či pianino přestěhovat? V zásadě máte na výběr ze dvou základních variant. Buď si najmete profesionální stěhovací firmu nebo si klavír přestěhujete svépomocí.

 

Stěhování klavíru či pianina svépomocí

Abyste si ulehčili, můžete si pozvat odborníka na piana, ladiče pián, který vám pomůže odmontovat některé části, které se pak jednoduše namontují zpět. Ulehčíte si tak o několik desítek kilogramů. Poté pianino zabalte do bublinkové fólie (či jiné ochranné fólie). Jestli je pro vás klavír pořád hodně těžký, můžete použít stěhovací popruhy, které vám práci ulehčí. Doporučujeme stěhování ve 4 lidech (ideálně zdraví a silní muži). Více lidí se k pianinu nevejde, jen byste si překáželi.

 

Budete-li pianino převážet autem, dobře jej zajištěte, aby náhodou nespadlo nebo se nepřevrátilo. Zajistíte-li klavír na vozíku např. upínacími popruhy, dejte pod popruhy (na místech kde se lámou) ochranný kartón, aby se klavír nepoškodil.

 

Profesionální firma – stěhování klavíru

Profesionálové klavír přestěhují bez problémů. Mají zkušenosti a berou na sebe odpovědnost za bezpečné stěhování bez poškození. Nemusíte se dřít a obtěžovat své kamarády a známé s nevděčným a těžkým úkolem. Profesionální stěhovací firmy dokážou dostat klavír i na nedostupná místa, například oknem. Určitě vám doporučí i ladiče pián nebo odborníka na renovaci pián. Nechat si piáno přestěhovat je tedy určitě jednodušší a bezpečnější varianta.

 

Demontáž pianina

Chcete-li dostat pianino či klavír na místo, kam se prostě v normálním stavu nevejde, je potřeba zařídit si odbornou demontáž a následnou montáž pianina. S tím vám opět pomůže buď profesionální stěhovací firma, nebo ladič pián, který přesně ví, jak pianino funguje a co je možno odmontovat.

 

Ať vám klavír v novém prostoru dobře slouží!