Jak se přestěhovat v rychlosti

Rychlé stěhování může mít mnoho podob a rizik. Někdy je lepší stěhovat se déle a postupně, jindy zase přestěhovat se prakticky ze dne na den. Když se chcete přestěhovat rychle, nejlepší je oslovit zkušenou stěhovací firmu. Ať už je to vaše volba nebo jste k rychlému stěhování donuceni, dá se samotné stěhování rozdělit na 4 části:

  1. Udělat plán. Dozvěděli jste se nebo jste se rozhodli, že se budete stěhovat. Sedněte si v klidu a udělejte plán. Kam se přestěhovat. Kdy přesně se stěhovat. Oslovit stěhovací firmu? Do čeho se budu balit? Když si tyto otázky odpovíte, zavolejte stěhováky a domluvte termín nebo si jen sežeňte na daný termín stěhovací auto.
  2. Koupit obalové materiály. Ke stěhování jsou potřeba krabice, bublinková fólie, stretch fólie, stěhovací pomůcky, ochranné rohy, lepící pásky a jiné obalové materiály. To vše můžete koupit na jednom místě například na obalove-materialy.cz. Některé stěhovací firmy vám zapůjčí krabice na stěhování (např. pražská firma Tavočer – www.stehovani-tavocer.cz).
  3. Sbalit se. Stěhování je šance vytřídit nepotřebné věci a udělat si pořádek. Když už máte krabice, můžete začít. Neodkládejte to, je to ta nejnáročnější část celého stěhování. Krabice si dobře popisujte, sbalte si i extra krabici na věci, které budete potřebovat hned po přestěhování.
  4. Samotné stěhování. Když přijde den D, přestěhujete se. Buď s pomocí kamarádů a rodiny nebo se stěhovací firmou. Je potřeba zajistit co nejlepší místo pro stěhovací auto, ať nemusíte tahat věci daleko, je nutné věci v autě dobře zafixovat. Samotný přesun ať je klidný, ať se nic během jízdy nepoškodí. Na vykládku budete zase potřebovat silné a zdravé pomocníky, buď stěhováky, nebo kamarády.

 

Stěhování nějak zvládnete. Důležitější a někdy i těžší je najít vhodné místo, kam se přestěhovat. Nový dům či byt můžete zvelebit a rekonstruovat, lokalitu však jen tak nezměníte. Ať se dílo podaří!