Jak se připravit na stěhování

Nic nevyžaduje v domácnosti takovou přípravu jako právě stěhování bytu. Pokud se chcete vyhnout stresu a mít situaci pod kontrolou, začněte přípravy s několikatýdenním předstihem.

Obzvláště pokud se stěhujete po více letech života v jednom bytě.

Prvně si vyhraďte čas na to, abyste důsledně prošli všechny úložné prostory ve všech místnostech a dali stranou všechny věci, které jsou už roky zavřené a nejsou k užitku ani už nikdy nebudou.

Při vyklízení resp. třídění nechte zapojit i ostatní členy v rodině, ať si sami rozhodnou jaké věci vyhodit a jaké ne.

Staré věci nemusíte hned vyhazovat, některé se dají určitě zpeněžit na bazarech či inzercích. Jiné můžete darovat charitě.

Jakmile se blíží čas stěhování, přestaňte nakupovat více potravin do plné ledničky. Potraviny naopak více spotřebujte. Vyhnete se tím dalším krabicím na stěhování. Pamatujte taky, že lednička po stěhování musí chvilku odpočívat, než se zapojí a tak nemáte potraviny po nějakou dobu kam dát.

Začněte balit do krabic, používejte ty, které jsou spíše širší než vyšší. Určitě se hodí, aby měli po straně „uši“ pro lepší přenášení. Pro mnohem lepší skládání a manipulaci s krabicemi zkuste vybírat tak aby měli co nejjednotnější rozměr.

Krabice na stěhování

Použijte i pevné igelitové pytle, vhodné jsou na boty či větší oblečení jako jsou mikiny atd… Pytle vybírejte pevné, aby nehrozilo jejich protržení (určitě s tloušťkou nad 100 mikronů, nejlépe 200 mikronů). Navíc vyplníte mezery ve vozidle, které Vám vzniknou.

Pevné igelitové pytle

Fixační folie zabrání otevírání dveří při přesunu komod a skříní do vozidla. Také zabraňuje poškrábání všech skříní, komod, postelí, válend, gaučů…

Nakonec nezapomeňte vše popsat, ať při vybalování víte, co máte kam postavit a čím začít jako první.