Jak si nezničit při stěhování záda

Stěhování není jen stres ze samotné organizace, ale v praxi je to také nápor na záda lidí, kteří krabice, nábytek a další břemena stěhují. A to nemluvíme o stěhování extrémně těžkých břemen, jako jsou klavíry, trezory, různé stroje apod. Jak si tedy při stěhování nezničit záda? Obecně platí, že nejlepší variantou je najmout si profesionální stěhovací firmu. V Praze a okolí můžete zvolit například spolehlivou stěhovací firmu Tavočer. Když už však chcete stěhovat svépomocí, pro bezpečné stěhování jsou důležité hlavně dva aspekty – dostatečný počet lidí a správné stěhovací pomůcky. Na oba aspekty se teď blíže podíváme.

Pozvěte dostatečný počet lidí

K přestěhování klasického bytu si určitě pozvěte někoho na pomoc. Nejlépe zdravé a silné muže, na které je spolehnutí. Určitě nezvěte někoho, kdo má problémy se srdcem, se zády nebo jiné vážnější zdravotní problémy. Pro stěhování nábytku, těžkých břemen a jiných nadrozměrných věcí budete potřebovat větší počet lidí. Třeba lednička se nejlépe stěhuje ve čtyřech, piáno možná i v pěti nebo šesti lidech. Můžete oslovit rodinu, kamarády, známé nebo najmout jednorázově brigádníky.

Sežeňte správné stěhovací pomůcky

K bezpečnému stěhování budete určitě potřebovat kvalitní a spolehlivé stěhovací pomůcky. Základem jsou pevné kartonové nebo plastové bedny, které mají dostatečnou nosnost. Ke stěhování se hodí i následující stěhovací pomůcky:

  • Stěhovací popruhy a kříže. Ke snadnějšímu stěhování se často používají různé typy popruhů a stěhovacích křížů, které jsou primárně určeny ke stěhování těžkých a objemných břemen.
  • Stěhovací kolečka. Praktická stěhovací kolečka mají otočnou podložku a můžete je dát pod těžká břemena, čímž se vám s nimi bude lépe manipulovat. Tato kolečka používá každá stěhovací firma.
  • Stěhovací háky. Háky určitě znáte, ke stěhování se používají různě tvarované háky – obzvláště ke stěhování ledniček, praček, skříní a jiných těžkých břemen.
  • Upínací popruhy. Tyto popruhy, kterým se lidově říká „kurty“, vám pomohou během stěhování bezpečně připevnit krabice a další stěhované předměty.

 

Kromě těchto pomůcek se využívá i manipulační technika, tedy různé rudly nebo přepravní vozíky. To vše můžete koupit na www.obalove-materialy.cz v sekci Stěhovací a manipulační technika.