Jak ušetřit čas při balení

Když se chystáte přestěhovat, mnohem více času než samotné stěhování vám zabere balení. Balení věcí, oblečení, nábytku, elektroniky apod. může trvat několik týdnů, ale když si vše dobře zorganizujete, nemusí to být nijak stresující. V tomto článku se podíváme na několik rad a tipů, jak ušetřit při balení čas, jak balení zefektivnit a nebýt z něho zbytečně ve stresu.

Systematická práce

V první řadě je důležité si uvědomit, jak se budete balit. Můžete se rozhodnout najmout stěhovací firmu i na balení, můžete se balit sami, nebo si pozvat kamarády. Ideální je kompletně vyklidit jeden pokoj a do něj pak dávat věci, které už jsou zabalené a připravené ke stěhování. A tak postupně pokračovat, až budete mít sbaleno všechno. Je důležité také určit den D, tedy den, kdy přijede stěhovací firma vaše věci přestěhovat. Nebo můžete stěhovat věci postupně svépomocí. Variant je hodně, proto se dobře zamyslete, jak bude vaše balení a stěhování probíhat.

Spolupráce se stěhovací firmou

Když zvolíte spolupráci se stěhovací firmou, ušetříte nejvíce času. Například pražská stěhovací firma Tavočer nabízí kromě stěhování i balící služby. Zajistí vám obalové materiály, sbalí prakticky cokoliv, co budete chtít. Můžete si sbalit jen své osobní věci a zbytek jednoduše nechat na profesionální stěhovací firmě.

Vhodné obalové materiály

Dalším důležitým prvkem, který vám ušetří čas při stěhování, jsou obalové materiály. Pro bezpečné stěhování budete potřebovat bublinkovou fólii, stretch fólii, kartonové krabice, plastové přepravky, pytle, vlnitou lepenku a další obalové materiály. Ty vám buď zajistí stěhovací firma, nebo je můžete sehnat například ve specializovaném internetovém obchodě na www.obalove-materialy.cz. Když se budete stěhovat svépomocí, můžete zde koupit i praktické stěhovací pomůcky a manipulační techniku na stěhování.

O balení každopádně začněte přemýšlet už s předstihem a ujasněte si, jak celé stěhování proběhne.