Jak zafixovat stěhované věci při převozu

Jestliže se stěhujete svépomocí, máte za své věci zodpovědnost po celou dobu stěhování. Naopak když vás stěhuje profesionální stěhovací firma, nemusíte bezpečný převoz řešit, protože zodpovědnost za stěhované věci přechází na stěhovací firmu. V případě, že se stěhujete sami, je potřeba se dobře sbalit a věci do auta rozumně poskládat a zafixovat. Nejlépe se stěhují věci v pevných plastových přepravkách, případně v kartonových krabicích. Ne všechno se však do krabic vejde. Nábytek, spotřebiče, sportovní náčiní i další věci je potřeba dobře zabalit a do auta chytře poskládat tak, aby se nic nepoškodilo.

Co budete ke stěhování potřebovat

Ke stěhování potřebujete vhodné bedny, někoho na pomoc, dostatečně velké stěhovací auto a další pomůcky. Podívejme se na ně blíže:

  • Stěhovací auto. Základem je, jaké auto se vám podaří sehnat. Můžete použít dodávku, nákladní auto nebo i pouhý vozík za osobní auto. Záleží na tom, kolik máte věcí a kolikrát se budete muset otočit.
  • Pomocníci. Ke stěhování budete určitě potřebovat někoho na pomoc. Krabice ještě odtaháte sami, ale těžší břemena (lednička, postel, skříň …) už asi ne. Řekněte si rodině a kamarádům, nebo si zaplaťte brigádníky.
  • Upínací popruhy, fólie aj. Pro zafixování věcí během přepravy se používají upínací popruhy s ráčnou, vázací pásky, ale také bublinková fólie, kartonové rohy, stretch fólie a další.
  • Další stěhovací pomůcky. Ke stěhování se hodí i další stěhovací pomůcky – rudly, stěhovací háky, paletové vozíky, stěhovací kolečka, popruhy, kříže aj.

Věci je potřeba skládat do stěhovacího auta tak, aby během jízdy nepopadaly a nepoškodily se. Přepravky se dají stohovat, nábytek, spotřebiče i sportovní náčiní se zafixuje pomocí stretch fólie a vše se vyskládá tak, aby to drželo. Samozřejmostí je poté ohleduplná jízda. Aby krabice po autě neklouzaly tam a zpět, můžete pod ně dát třeba dřevěné palety, ke kterým se jednoduše pomocí upínacích popruhů připoutají.

Nejjednodušší způsob je nakonec oslovení spolehlivé stěhovací firmy, která vaše stěhování kompletně zařídí.