Kam se studenti stěhují

Mladí lidé během dospívání bydlí s rodiči, ale jednoho dne přijde čas, kdy už je potřeba se od rodičů odstěhovat. Buď se to s rodiči nedá vydržet, nebo se prostě chtějí osamostatnit. Každopádně studium na univerzitě je čas, kdy se spousta mladých studentů stěhuje z domu. V tomto článku se podíváme, kam se nejčastěji stěhují. V podstatě se jedná o 3 nejčastější varianty – stěhování na koleje, stěhování do podnájmu a stěhování do vlastního bytu či domu.

Stěhování na koleje

Jestliže se student dostane na Vysokou školu, má možnost zažádat o ubytování na kolejích. Obecně platí, že čím dále od místa studia bydlíte, tím větší šanci na získání místa na kolejích máte. Život na kolejích je dost specifický, někomu vyhovuje více, jinému méně. Říká se, že koleje patří ke studentskému životu a kdo tam nebydlel, o něco důležitého přišel. Jestliže se budete na koleje stěhovat, počítejte s tím, že nebudete mít tolik klidu na studium, ale zase potkáte spousty zajímavých lidí.

Stěhování do podnájmu

Když se nedostanete na koleje nebo chcete mít kvalitnější bydlení a více soukromí, máte možnost zaplatit si podnájem. Je to dražší varianta, ale má spousty výhod. Tou hlavní je fakt, že nejste obklopeni neustále tolika studenty, a můžete se kromě užívání studentského života i učit a připravovat na zkoušky. Samozřejmě si můžete pronajmout byt s partnerem či partnerkou nebo s dobrými kamarády. Při shánění vhodného podnájmu si můžete nechat pomoci spolehlivou realitní kanceláří.

Stěhování do vlastního

Vůbec nejlepší variantou je koupit si vlastní nemovitost nebo ji dostat od rodiny. Neplatíte nikomu nájem a investujete tak do vlastního bydlení v budoucnu. Ne každý si však takový krok může dovolit. Jestliže však takové možnosti alespoň trochu máte, rozhodně je to zajímavá varianta. Obzvlášť v tom případě, že hodláte v daném městě zůstat i po studiích.

Jestli studujete v Praze, se stěhováním osobních věcí na koleje, do pronájmu i do nového bytu vám nejlépe pomůže profesionální stěhovací firma Tavočer, která navíc nabízí slevy pro držitele karet ISIC.