Nic nepoškodit! Ohleduplné stěhování

Krédem a povinností každé profesionální stěhovací firmy by mělo být heslo: „Stěhované věci se nesmí poškodit!“. Mezi stěhovacími firmami panuje konkurence a když se během stěhování něco rozbije nebo poškodí, kazí to dobré jméno firmy, které si léta buduje. I proto se dá obecně zavedeným stěhovacím firmám věřit. Podívejte se, co všechno stěhováci dělají pro to, aby vás přestěhovali ohleduplně.

 

Jak zabránit poškození věcí

Existuje spousta opatření, jak účinně zabránit poškození stěhovaných věcí. Opatření jsme rozdělili do několika kategorií:

  • Správné zabalení. Věci je potřeba správně a bezpečně zabalit. Nepřetěžovat krabice, jasně označit krabice s křehkými předměty, použít kvalitní ochranné obalové materiály jako je bublinková fólie, stretch fólie apod. Sbalit se můžete sami nebo to nechat na stěhovací firmě.
  • Ohleduplné zacházení. Důležité je také chování samotných stěhováků, jak s krabicemi manipulují, jak je nakládají a vykládají a jak řidič stěhovacího auta jede.
  • Zajištění během převozu. Speciální stěhovací vozy jsou polstrované, mají praktické úchyty k zabezpečení stěhovaných věcí a další vychytávky, které pomohou zajistit bezpečnou cestu z místa nakládky na místo vykládky.
  • Odborná demontáž a montáž. V neposlední řadě je důležité opatrně a hlavně odborně rozmontovat (a smontovat) nábytek, spotřebiče aj. Některé profi firmy zaměstnávají i odborníky na stěhování IT techniky apod.

 

V nejhorším je vše pojištěno

Nikdy nevíte, co se může stát. Kdyby už se přeci jen něco při stěhování poškodilo, profesionální stěhovací firmy bývají pojištěné. Běžně do výše několika milionů korun. Jedná-li se o náročnější stěhování nebo stěhování velmi cenných předmětů, toto pojištění se zvýší a přizpůsobí konkrétnímu případu.

 

Hlavní je vybrat si férovou stěhovací firmu, se kterou se na všem domluvíte. Vybírejte raději osvědčené firmy s tradicí, které mají spousty reálných referencí a můžete se na ně stoprocentně spolehnout.