Příprava nemovitosti k nastěhování

Když se chystáte přestěhovat do nového domu nebo bytu, vyplatí se první si bydlení dobře připravit. Obvykle platí, že když už se nastěhujete, těžko budete něco opravovat. Rekonstrukce za pochodu jsou dost nepříjemné a někdy se odkládají až příliš dlouho. Lepší je si ještě trochu počkat, dokud nebude nemovitost připravena k nastěhování. Představte si všude prach, nepořádek a hluk. Nic příjemného a jsou to starosti a práce navíc.

Úklid, vymalování, vybavení

Když se stěhujete do nového bytu, tak možná nebudete řešit rekonstrukci, ale pouze si byt připravíte k obrazu svému. Vše začíná vystěhováním nábytku, který nepotřebujete, vymalování podle svého vkusu, a položením koberců nebo přebroušením podlahy. Poté si můžete byt začít vybavovat nábytkem, spotřebiči a vůbec se rozhodnout, jak si pokoje uspořádáte. Dalším krokem je pak nastěhování věcí. Se stěhováním nábytku a věcí vám může pomoci profesionální stěhovací firma. Ušetříte si tím dost stresu, rizik a fyzické i psychické námahy.

home-staging

Rekonstrukce domu či bytu

Jestliže máte v plánu dělat zásadní změny, pak se do bytu nebo domu určitě nestěhujte zbytečně brzy. Mezi časté náročnější rekonstrukce patří v bytě například rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce kuchyně či výměna podlahy. U starších rodinných domů mohou být rekonstrukce ještě výraznější a časově i finančně náročnější.

Když byt nebo dům prodáváte, hodí se jej připravit k nastěhování novému majiteli. Zvýší to cenu vaší nemovitosti. Nemusí se jednat o rekonstrukci, pomůže i vyklizení, úklid a tzv. home staging. To je v podstatě profesionální příprava nemovitosti k prodeji. Byt nebo dům se uklidí, vynese se nepotřebný nábytek, vše se naaranžuje tak, aby nemovitost působila příjemně. Výsledkem může být relativně velké zvýšení prodejní ceny za minimální náklady, které do home stagingu vložíte.