Stěhování a děti

Děti jsou na tom úplně stejně jako dospěli. Stěhování je pro ně velmi stresující a do budoucna frustrující. Jak to udělat, aby vaše děti nebraly stěhování jako trest?

Stěhování lze dětem ulehčit několika způsoby. V prvé řadě je důležité zajistit dítěti stejný komfort pokoje, jaký měl dosud.

child-559378_640

Zařizujeme perfektní nový dětský pokoj

Aby se vaše dítě cítilo pořád ve svém vlastním pokoji a útočišti, ponechejte mu nábytek, který ještě může sloužit. Nebude se pak v novém pokoji cítit tak cize. Pokuste se rozložit nábytek tak jak bylo dítě zvyklé. Výjimkou je, když si samo řekne, že by se mu to líbilo jinak.

Trocha psychologie

Druhým aspektem stěhování je ten psychologický a sociální. Čím je dítě mladší, tím je tvárnější a naopak čím je starší, tím více se bude bouřit. Hlavním důvodem bude ztráta kamarádu, kteří se stěhovat nebudou. S příslibem nového pokoje vás asi pošle do háje, ale časem si nový pokoj určitě zamiluje.

Výborným způsobem, jak na stěhování připravit menší dítě, je spojit mu nové bydlení s něčím příjemným. Ty starší zase zapojte do výběru nového bydlení, nebo nábytku. Nebudou se pak cítit že jsou postavený před hotovou věc.

Stěhování s dětmi může být náročné, ale vždy se dá zvládnout. Stačí jen postavit se k celé situaci chytře a s dítětem o ní mluvit, ať už je mu pět, nebo patnáct.