Stěhování na vozíku je velké riziko

Chystáte se přestěhovat svépomocí? Je to náročné, ale když vám pár zdravých siláků pomůže, proč ne. Kromě několika pomocníků, které potřebujete hlavně pro stěhování těžkých břemen, nábytku a jiných rozměrnějších věcí, je nutné zajistit si vhodné auto, kterým věci přestěhujete. Ideální je stěhovací auto, menší nákladní auto nebo dodávka. Je to jednoduché – věci se dovnitř opatrně naskládají, zafixují a může se stěhovat. Dejte si však pozor na použití klasických vozíků.

Sehnat vozík je nejlevnější a nejdostupnější, ale stěhuje se na něm dost špatně. Když vynecháme možnost deště, sněhu a jiných nepříznivých povětrnostních podmínek, pak je zde hlavně riziko poškození věcí během jízdy. Abyste mohli na vozíku bezpečně stěhovat, musíte všechny věci perfektně zafixovat pomocí gumicuků a upínacích popruhů s ráčnou. Navíc musíte jet opatrně a vše mít dobře sbaleno (ideálně v přepravkách). Když se dobře připravíte, stěhování se vám povede i s obyčejným vozíkem. Odpovědnost za všechny stěhované věci však máte sami.

 

Co vám při stěhování pomůže

Ať už se stěhujete jakkoliv, pomohou vám různé stěhovací pomůcky a obalové materiály. Velmi používané jsou kartonové krabice, plastové přepravky, bublinková fólie, stretch fólie, šatní boxy, ochranné rohy, různé lepící pásky, ale také upínací popruhy, stěhovací kříže, rudly, dřevěné boxy, stěhovací háky, palety aj. Všechny potřebné věci ke sbalení i k samotnému stěhování koupíte levně ve specializovaném internetovém obchodě na www.obalove-materialy.cz.

 

Když chcete se stěhováním pomoci

Stěhování svépomocí se zdá být hlavně levnější než se stěhovací firmou. Samozřejmě firmu musíte platit, ale zase neobtěžujete kamarády a neničíte jim ani sobě záda, neřešíte stěhovací auto a zodpovědnost za stěhované věci předáváte na stěhovací firmu. Navíc vám kvalitní stěhovací firma zapůjčí krabice ke stěhování a klidně vám pomůže i s bezpečným balením věcí.