Stěhování studentů se slevou

Chystáte se na stěhování a chcete zaplatit co nejméně? Jestliže studujete nebo jste učitel, můžete u některých stěhovacích firem získat slevu. Ne nějak extra výraznou, ale každé procento je dobré. Například pražská stěhovací firma Tavočer nabízí slevu 5% pro všechny držitele karet ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE. Sami si o slevu řekněte. Sleva platí pro stěhování po Praze, v rámci České republiky i pro mezinárodní stěhování kamkoliv po světě. Ať už jste držitelem jedné z výše uvedených karet nebo ne, existují i další způsoby, jak se přestěhovat levněji.

 

Jak snížit cenu stěhování

Kromě studentské slevy máte i další možnosti, jak si můžete stěhování zlevnit. Podívejte se na různé varianty, jak se přestěhovat:

 

  • Stěhování na klíč. Nejdražší varianta, kdy stěhování kompletně provedou stěhováci. Včetně balení, demontáže a následné montáže nábytku apod.
  • Sami se sbalíte a připravíte. Velmi častá varianta je, že se sami sbalíte do krabic, demontujete nábytek a doma si jej sami smontujete. Zaplatíte tak jen za nakládku a vykládku plus za odvoz věcí.
  • Objednáte pouze stěhovací vůz. Ještě více ušetříte, přenesete-li si sami (a třeba se svými kamarády) sbalené věci do přistaveného stěhovacího vozu a poté si je v cílovém místě opět sami vynosíte. Platíte tak pouze převoz.
  • Stěhování svépomocí. Relativně nejlevnější varianta, kdy se stěhujete kompletně sami. Přesto si musíte sehnat nějaké auto či vozík na stěhování, motivovat kamarády k pomoci a sehnat krabice a obalové materiály pro zabalení a bezpečnost stěhovaných věcí.

 

Kolik stěhování stojí

Stěhujete-li se například po Praze z jedněch kolejí na druhé, auto s řidičem vás vyjde zhruba na 800 Kč na hodinu (včetně DPH). Jinak bývá sazba cca 300 Kč za hodinu za každého pracovníka stěhovací firmy. Pravdou je, že stěhováci jsou profesionálové a budete překvapeni, jak rychle jim jde stěhování od ruky. Nemají problémy stěhovat těžká břemena i nadrozměrné předměty (např. piáno). Navíc při stěhování s pomocí stěhovací firmy přechází zodpovědnost za stěhované věci na stěhováky.

 

Pro konkrétní cenovou nabídku kontaktujte přímo stěhovací firmu. A určitě si nezapomeňte říct o studentskou slevu. Hodně štěstí a minimum stresu při stěhování!