Stěhování ze zdravotních důvodů

Důvodů pro stěhování může být spousta. Jedním z možných důvodů je váš zdravotní stav. Podívejte se na několik ukázkových příkladů, proč se lidé se zdravotními problémy stěhují:

  • Jestliže máte vy nebo někdo z vaší blízké rodiny potíže s dýchacími cestami, určitě je zdravější bydlet u moře než ve velkém městě.
  • Má-li někdo z vaší domácnosti nehodu a skončí na vozíku, není ideální bydlet ve třetím patře domu, kde není výtah. Je potřeba se přestěhovat do bytu s bezbariérovým přístupem.
  • Jestliže se dlouhodobě cítíte ve stresu a chybí vám klid, variantou je odstěhovat se z rušného města na venkov – klidné prostředí svědčí zdraví. Navíc tam bude čistší vzduch a blíže do přírody.

 

Nebojte se stěhování

Příkladů by se našlo určitě více. Hlavním problémem bývá, že lidé nenajdou odvahu na tak radikální změnu, jakou stěhování je. Přitom když se dlouhodobě necítíte dobře (případně někdo z vaší rodiny), co je důležitější než zdraví a pohoda? Stěhování (např. z města na venkov) s sebou nese samozřejmě i rizika a otázky. Na druhou stranu žijeme jen jednou a kdy udělat radikální změnu, když ne teď. Určitě si to nechte projít hlavou a prodiskutujte to se zbytkem rodiny.

stehovani-paru

 

Stěhování do zahraničí

Samostatnou kapitolou je stěhování do zahraničí. To samozřejmě není jednoduché, ale také ne nemožné. Přestěhujete-li se například na teplé a příjemné Kanárské ostrovy, budete dýchat celý rok svěží a zdravý mořský vzduch, slunce bude svítit 330 dní v roce, dostanete se do nového prostředí, kde nepanuje takový ruch a shon. Slunce, moře a mořský vzduch jsou pro mnoho nemocí nejlepšími lékaři. Máte-li problémy s dýcháním, kožní problémy nebo deprese, stěhování za sluncem a k moři vám určitě pomůže.

Logicky si každý nemůže dovolit se přestěhovat do zahraničí, ale spousta lidí ano. Navíc se nemusíte stěhovat hned, ale můžete si to vytyčit jako cíl do budoucna. Skvělá je i varianta jezdit bydlet k moři jen během několika zimních měsíců. I to vám zdravotně neuvěřitelně prospěje.

Budete-li potřebovat pomoc se stěhováním nejen do zahraničí, oslovte spolehlivou pražskou stěhovací firmu Tavočer.