Volno při stěhování

Každý kdo se hodlá stěhovat by si měl uvědomit, že to není pouze záležitost jednoho dne, pokud si tedy nezajistí službu na klíč od stěhovací firmy…

 

Před stěhováním je potřeba zvážit jak moc se chceme ve stěhování sami angažovat a nakolik zapojíme rodinu, kamarády nebo stěhováky. Můžete se postupně připravovat už měsíc před samotným stěhováním – sami si začít balit věci, které v příštím měsíci určitě potřebovat nebudete (pokud se jedná o stěhování v létě tak např. zimní bundy nebo jiné sezónní záležitosti).

 

Takovou přípravu můžete pojmout také jako malou společenskou událost a pozvat přátele na „přípravu na balení věcí se sklenkou vína“ kdy utužíte sociální vazby s přáteli a ještě se u toho pobavíte. Nehleďe na to, že je to výborná příležitost, jak se zbavit některých nepotřebných nebo nehodících se věcí, pokud se někomu z pozvaných osob zalíbí a vezme si ji po akci domů. Během balení se s Vámi také přátelé mohou podělit o své zkušenosti nebo tipy ke stěhování a tím Vám ušetřit čas nebo případné komplikace.

 

Pokud se do přípravy stěhování pustíte sami, doporučuji Vám vyhradit si na každý středně velký pokoj jeden celý den. Ten si rozřaďte dle jednotlivých úkonů. V první řadě je potřeba roztřídit věci, které se budou stěhovat, které vyhodíte, popř. které v bytě necháte pro dalšího nájemníka. Následuje balení drobností a věcí z poliček a vnitřku skříní do krabic nebo pytlů. Přípravu pokoje ke stěhování dokončíme demontáží a obalením nábytku fixační fólií, popř. bublinkovou fólií.

 

Vzhledem k množství věcí ke stěhování je také dobré uvážit, zda stěhování udělat v jednom dni, nebo na etapy. V první etapě je možné odvézt „lehčí“ věci jako pytle a krabice. V další etapě přestěhovat větší nábytek. Můžete také první etapu zvládnout sami a na druhou povolat stěhovací firmu.

 

Jako minimální počet dní vyhrazených na stěhování bych doporučil alespoň dva dny. Raději počítejte s časovou rezervou. Může se totiž stát něco nečekaného, ale vy budete připraveni.