Stěhování ledničky a potravin

Každé stěhování sebou nese několik úskalí – ať již v teoretické rovině, to je naplánování celé akce dopředu a zvolení nejefektivnějšího a nejsnazšího řešení, tak poté v praktické – balení a samotném stěhování. Během praktické části může člověk narazit na nečekané a v teoretické části nepromyšlené maličkosti. Může se stát, že člověk ve spěchu omylem zabalí do některé z krabic peněženku nebo mobil či klíče, zkrátka věc, kterou nutně potřebuje pro zdárné dokončení stěhovacího procesu. Může ovšem jít také o věci, které jsou nám denně na očích, avšak přeci jen ne zcela viditelné, jelikož nás ani nenapadne, že by zde snad mohl nastat nějaký problém…. a přeci…. řeč je o potravinách v lednici a mrazáku.

V nejlepší možné variantě v lednici nemáme již žádné potraviny (podařilo se nám je zkonzumovat v předstihu).

V té horší potraviny musíme nějak v rychlosti převézt do nové lednice. K tomu se hodí chladící box, nebo upravená krabice (např. s polystyrénovým dnem a stěnami) aby nedošlo ke zmáčení krabice.

V nejhorším případě máte plnou lednici potravin a v cílovém bytě lednici žádnou, tudíž se musí převézt současná lednice do nového bytu. V žádném případě nestěhujte lednici spolu s potravinami! Jednak je zde vážné riziko kontaminace potravin a lednice také bude o něco těžší a navíc z ní poteče voda z rozpuštěného ledu. Zde doporučuji obrátit se na kamarády a známé a po dobu stěhování nechat potraviny u nich v jejich lednici či mrazáku.

Jsou případy, kdy na sebe vezme člověk riziko a odstěhuje takto lednici během 20 minut a pak ji zapne, ale to rozhodně nedoporučuji. Nebezpečí se totiž skrývá také v chladící kapalině. Pokud se s lednicí jakýmkoli způsobem hýbe (naklání) tak je potřeba ji nezapojovat a po dobu 12 až 24 hodin ji nechat volně stát, aby chladící kapalina stekla zpět a ustálila se, jinak hrozí nevratná porucha lednice.

Přeji Vám aby Vaše stěhování proběhlo bez problému a v nejlepší možné variantě. Snad Vám tento článek pomůže v přípravě teoretické části stěhování.