7 rad pro bezproblémové stěhování

Málokdo se stěhuje rád. I když platí, že změna je život, samotné stěhování bývá dost náročné. Je to logické. V tomto článku vám dáme 7 rad, jak si stěhování ulehčit a proplout jím celkem v klidu. Velkou výhodou je, když budete spolupracovat s profesionální stěhovací firmou, ale tyto rady vám pomohou, i když se budete stěhovat svépomocí. Pojďme se na ně tedy podívat:

 

  1. Plánujte s předstihem. Celé stěhování si dobře naplánujte. Rozhodněte se, jestli budete stěhovat sami nebo se stěhovací firmou, určete přesný den stěhování, vymyslete, do čeho budete balit věci apod.
  2. Spolupracujte s profi stěhováky. Spolupráce s profi stěhovací firmou vám stěhování v mnohém ulehčí. Kromě samotného převozu věcí vám některé firmy zdarma zapůjčí stěhovací krabice, doporučí obalové materiály a hlavně nic během stěhování nepoškodí.
  3. Potřebujete dostatek stěhovacího materiálu. Budete potřebovat pevné krabice, přepravky, ale i bublinkovou fólii, stretch fólii, noviny, možná i výplňový materiál, šatní boxy a jiné vychytávky, které vám pomohou přestěhovat své věci.
  4. Vše si popisujte. Abyste se v těch všech krabicích orientovali, jednoduše si je popisujte výrazným fixem. Uvidíte, jak vám to pomůže v prvních dnech a týdnech na nové adrese.
  5. Křehké věci balte do novin. Sklo, porcelán a další křehké věci balte jednotlivě ideálně do bublinkové fólie, popřípadě alespoň do novin. Pak je můžete začít skládat do krabic. Uděláte tak maximum pro to, aby se vám po cestě nic nerozbilo.
  6. Základní věci si dejte stranou. Představte si, že se ocitnete první den ve svém novém bytě. Všude bude docela chaos a než to dáte do pořádku, uteč možná několik týdnů. Proto si všechny důležité věci denní potřeby dejte stranou – kartáčky na zuby, granule pro psa, náhradní prádlo apod.
  7. Zajistěte parkování na daný den. Na daný den stěhování potřebujete zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz co nejblíže vašeho bytu. To stejné platí nejen pro nakládku, ale i pro vykládku ve vašem novém domě.

 

Kromě těchto 7 rad existuje i spousta dalších tipů, jak na stěhování. Můžete se poradit přímo se stěhovací firmou, kde vám rádi řeknou, jak na balení věcí apod. Jestliže se stěhujete do Prahy, z Prahy nebo v rámci Prahy, oslovte například spolehlivou stěhovací firmu Tavočer. Kvalitní a zároveň levné obalové materiály a stěhovací pomůcky můžete zase nakoupit třeba na www.obalove-materialy.cz.

 

Ať se stěhování podaří!