Stěhování do domova důchodců

Stěhování do domova důchodců bývá pro seniory dost nepříjemný zážitek, alespoň ze začátku, než si zvyknou na nové prostředí. Takové drastické změny nesou starší lidé často dost těžce, i proto se hodí každá pomoc, aby se cítili lépe. Jedním střípkem, který může situaci okolo stěhování do domova důchodců zlepšit, je bezproblémové stěhování. Toho nejlépe dosáhnete se stěhovací firmou. A platí, že i když se v mnoha případech jedná o menší stěhování, přesto oceníte profesionální stěhovací firmu. V Praze například Tavočer.

 

Většinou stačí menší stěhovací vůz

Do domova důchodců rozhodně nepřestěhujete celý svůj byt, respektive byt svých rodičů, když jim stěhování organizujete sami. Prostory v domovech důchodců jsou omezené, k dispozici mají řekněme jeden pokoj, který už je částečně vybavený. I proto je potřeba dobře zvážit, co si do domova důchodců přestěhovat. Osobní věci, knihy, oblečení, dekorační prvky, vzpomínkové předměty apod. To samozřejmě záleží na babičce nebo dědečkovi. Stěhování tedy nejčastěji probíhá malým stěhovacím vozem, který je i pro vás levnější.

 

Jak stěhování probíhá

Po domluvě na detailech stěhování přichází první fáze – balení. Tady buď pomůžete svým rodičům, nebo prarodičům sami, případně vám s balením může pomoci stěhovací firma. Minimálně tím, že vám dodá krabice, šatní boxy, přepravky pro stěhování apod. Stěhovací firma Tavočer vám krabice na stěhování zapůjčí. V den stěhování přijede stěhovací auto přiměřené velikosti (zajistěte parkování, co nejblíže vchodu) a stěhováci všechny krabice a nábytek opatrně naloží a zabezpečí. Auto přejede do domova důchodců, kde stěhováci opět všechny věci vyloží a donesou až do nového pokoje. Tam vám je pomohou i vybalit, rozmístit nábytek, případně jej i smontovat.

 

Celá akce obvykle zabere jen několik hodin a finančně se bude pohybovat v řádech pár tisíc korun. Vy ušetříte sobě i svým babičkám a dědečkům čas, nervy a zdraví. Vše proběhne hladce, rychle, podle vašich představ a vy se můžete věnovat jen tomu, přivézt své rodiče nebo prarodiče do domova důchodců v co nejlepší náladě. Stěhování do domova důchodců pro ně opravdu nemusí být příjemné, takže se všichni snaží jim tento přechod ulehčit.