Jak koupit nemovitost

Jestliže se chystáte koupit byt, rodinný dům nebo jinou nemovitost, čeká vás celkem náročné rozhodování. Výběr nemovitosti a samotnou koupi můžete řešit buď sami na vlastní pěst nebo ve spolupráci s realitní kanceláří. Obě varianty mají svá pro a proti, jestli však chcete hrát na jistotu, určitě si nechejte poradit a celou věc konzultujte.

Při výběru nemovitosti je vždy na prvním místě lokalita, protože tu nemůžete změnit. Myslete tak na to, co opravdu od nového bydlení potřebujete. Chcete být co nejblíže centra města nebo máte raději klid, aby mohly vaše děti chodit samy ven. Chcete zahrádku nebo vám stačí život v bytě? Jak daleko jste ochotni dojíždět? Lokalita je jednoduše základ. Mezi další podstatná kritéria výběru nemovitosti pak patří její cena, velikost, dispozice a spousta dalšího.

Bez realitky nebo s realitkou

Když se rozhodnete řešit celý nákup nemovitosti sami, hlavním důvodem je asi to, že chcete ušetřit. Je to logické, ale ve výsledku to není tak jisté. Obecně platí, že spolupráce s realitní kanceláří nebo nezávislým makléřem se zdá výhodnější. Pomůže vám s výběrem bytu nebo domu, dostanete se i k nabídkám, které sami nenajdete, provede vás kompletně celou byrokracií. Navíc máte při vyjednávání o ceně nemovitosti zkušeného partnera, který je i zárukou, že celá transakce proběhne bezpečně a bez komplikací.

Důležité je samozřejmě vybrat spolehlivou realitní kancelář. S tím vám pomohou známí a jejich doporučení nebo třeba stěhovací firma, se kterou se budete stěhovat. Před oslovením konkrétní realitky se podívejte na jejich reálné reference a zjistěte si, jaké jméno má realitní kancelář v oboru.

Jak se přestěhovat

Když už jste si vybrali a novou nemovitost koupili, přichází radostná fáze – přestěhování se do nového domu. S tím vám nejlépe pomůže zkušená stěhovací firma. Z Prahy, do Prahy a po Praze je jasná volba firma Tavočer, která nabízí i mezinárodní stěhování prakticky kamkoliv na světě. Stěhovací firma vám půjčí stěhovací krabice, pomůže s balením, věci bezpečně přestěhuje, demontuje a smontuje nábytek a vše nastěhuje do vašeho nového domova. Obalové materiály pro stěhování můžete koupit například v e-shopu Obalove-Materialy.cz.

Ať se nákup nemovitosti i stěhování podaří!