Jak najít dobrý podnájem

Když hledáte podnájem, základem je lokalita. Počítejte však s tím, že ty nejlepší lokality (alespoň ve velkých městech) jsou nejdražší. Ještě než začnete hledat konkrétní byt, je potřeba si ujasnit, jak vysoké nájemné jste schopni splácet, jak velký byt chcete, jak má být vybavený, kolik vás v něm bude bydlet, a na jak dlouho byste tam chtěli být. Když máte jasnou představu, můžete ji vyslat do světa, a začít svůj podnájem hledat.

 

Přes známé – email, facebook

Nejlepší cesta k dobrému podnájmu (dobrý poměr cena/velikost) je oslovit co nejširší okruh svých přátel. Mluvte o tom s nimi osobně, ptejte se, rozešlete hromadný email, zeptejte se přes sociální sítě. Jednoduše svou poptávku šiřte. Touto cestou se k vám mohou dostat zajímavé nabídky. Navíc je možnost, že se dostanete k bytu za nižší než tržní cenu, nebo k bytu, který ani není na realitních serverech, protože jej nějaký váš známý chce pronajímat jen zase někomu známému. Zkuste oslovit svůj okruh známých a uvidíte, co se bude dít.

Pronájem bytu

Přes realitku

Další možností, jak najít dobrý podnájem, je oslovit zkušenou realitní kancelář. Když narazíte na dobrého makléře, možná se mu opravdu podaří najít super podnájem za rozumnou cenu. Faktem je, že makléři mají velký přehled o tom, kde se jaké byty nabízejí. Dostanou se i k inzerátům, na které na internetu jen tak nenarazíte. Svěřte se za jasně daných podmínek poctivé realitní kanceláři a brzy vám najde hned několik variant zajímavých bytů k pronájmu.

 

Na internetu

V neposlední řadě můžete a určitě budete hledat sami na internetu. V Česku jasně vládne realitním serverům web www.sreality.cz, kde jsou tisíce a tisíce nejrůznějších inzerátů. Existují však i jiné servery, kde můžete zkusit štěstí (například www.bezrealitky.cz).

 

Když už půjdete na prohlídku, dejte kromě jiného i na svůj instinkt a vnitřní pocit. Férový vztah s pronajímatelem je totiž skoro stejně důležitý jako lokalita vybraného bydlení.