Jak přestěhovat jídlo do nového bytu

Během stěhování domácnosti si možná trochu pozdě vzpomenete, že je potřeba přestěhovat také jídlo. Obecně platí, že největší problém je logicky jídlo zmražené a jídlo z ledničky. U takového jídla je problém hlavně v případě, když se stěhujete v letních měsících. Ostatní trvanlivé potraviny se stěhují celkem lehce. Pojďme se tedy podívat, jak jídlo nejlépe přestěhovat.

 

Stěhování zmraženého jídla

U mrazniček je ideální, když si domluvíte místo, kam můžete zmražené potraviny dočasně dát. Zeptejte se už s předstihem rodičů, kamarádů, sousedů či jiných známých, jestli někdo nemá velký mrazák a v něm místo. Nejlepší je na stěhování myslet už s předstihem a nedělat si zbytečně v mrazničce ani v ledničce zásoby. Jestliže nemůžete své zmražené věci nechat u známých, zabalte je do novin a vložte do termotašek (případně do dek, aby si udržely svou teplotu). Několik hodin tak vydrží. V novém bytě pak mrazák co nejdříve zapojte a věci dejte zpět do zimy. Skvěle poslouží také polystyrenové termoboxy, které dobře uchovávají teplotu. Navíc jsou velmi lehké, takže je manipulace s nimi snadná.

Termobox na potraviny

Stěhování jídla z lednice

Už několik týdnů před stěhování plánujte tak, aby vám toho v den stěhování v lednici moc nezůstalo. Co tam zůstane, z toho si udělejte na stěhování svačinku, případně zbytek převezte v termotaškách nebo cestovní lednici. Po vyklizení bytu je potřeba lednici rozmrazit, vyčistit a po převezení do nového bytu ji nechat několik hodin ustát. Přesnou délku a vůbec postup má každý výrobce jinak. Poté lednici zapojíte a můžete ji opět začít plnit.

 

Stěhování trvanlivých potravin

Stěhování jídla, které je trvanlivé a nepotřebuje ke skladování lednici či mrazák, je jednoduché. Vezměte kartonovou krabici, označte ji a vyskládejte do ní své zásoby – těstoviny, luštěniny, zavařeniny, konzervy, mouky apod. V novém bytě jídlo lehce vybalíte. Otevřená balení dobře uzavřete kolíčkem, gumičkou a nejlépe je vložte i do dalšího sáčku.