Jak připravit starožitný nábytek ke stěhování

Pravděpodobně jste utratili několik desítek tisíc za váš starožitný nábytek. Nebo jste jej zdědili po svých předcích. Ať už se vás týká první případ, či ten druhý, vy víte, že se jedná o velice hodnotné kusy a je tedy třeba se o ně při stěhování dobře postarat a neponechat nic náhodě.

Pakliže jste se rozhodli pro stěhování starožitností, musíte být velice opatrní při výběru stěhovací společnosti, která by se na první pohled měla jevit profesionálně a ve svém vozovém parku by rozhodně měla mít vhodná vozidla na přepravu tohoto druhu nábytku. Samozřejmostí je vnitřní polstrování celého prostoru a kurty na připevnění.

Jako první věc před stěhováním, kterou byste měli udělat, je nechat si starožitnost nacenit kvalifikovaným specialistou. Je to pro to, abyste věděli, na jakou hodnotu je potřeba starožitnost na přepravu pojistit.

Před započetím stěhování je třeba sdělit vámi zvolené stěhovací společnosti přesný popis všech vašich starožitností, které chcete přepravit, aby vybrali vhodný typ vozidla a měli správné vybavení na zabezpečení věcí při převozu.

Na základě těchto informací by vám také stěhovací společnost měla být schopna sdělit předpokládanou cenu za stěhování.

Ochrana vašich starožitností při přepravě je velmi důležitá, proto by rozhodně měly být zabaleny v bublinkové, popř. ve strečové folii, aby se zabránilo poškození, či dokonce zničení. Veškeré podrobnosti ohledně zabezpečení při převozu vám sdělí vaše stěhovací společnost. Ujistěte se také, poskytuje-li vámi vybraná stěhovací společnost tento obalový materiál.

Před stěhováním nezapomeňte na umytí a očištění stěhovaných kusů vhodnými přípravky, které zakoupíte ve specializovaných obchodech.

Při stěhování doporučujeme být přítomni nakládce a instruovat pracovníky, aby vše řádně obalili dle vašich požadavků.

V momentě, kdy je vše řádně vyloženo a přestěhováno na vámi určené místo, přesvědčte se, že žádný z přestěhovaných kusů nechybí, ani není poškrábaný či jinak poškozený. Teprve pak můžete s úlevou vydechnout, že je vše za vámi a odsouhlasit účet za stěhování.

Pakliže však při stěhování ke ztrátě či poškození došlo, kontaktujte dispečink stěhovací společnosti a poraďte se ohledně dalšího postupu. Těmto problémům se však lze poměrně snadno vyhnout, pakliže objednáte profesionální společnost, která má s tímto druhem stěhování letitou praxi.