Jak zabalit věci pro stěhování

Balení věcí je před stěhováním je velmi důležité. Správné zabalení zabrání poškrábání a odření nábytku a jiných věcí. Můžete si zabalit sami nebo také využít balící služby, které nabízejí profesionální stěhovací firmy. Obě varianty se dají také kombinovat. Například tak, že si sami zabalíte menší věci a nábytek či citlivou techniku necháte zabalit profesionály. Budete-li balit sami, nejlepší je používat kartónové krabice, plastové přepravky, bublinkovou fólii, fixační fólii či vlnitou lepenku. To vše vám může s předstihem dodat stěhovací firma, která vás bude stěhovat.

 

Balení menších věcí

Osobní věci, knihy, nádobí, kancelářské potřeby a jiné menší věci si sami jednoduše zabalíte do papírových krabic či plastových přepravek. Než dáte do krabic křehké nádobí, zabalte ho do papíru a do bublinkové fólie. Nejlépe každý kus zvlášť. Dobré je také si kartónové krabice zvenku popsat fixem, ať pak hned víte, co kde máte zabaleno. Vidíte také, že tato krabice je např. s nádobím a budete při jejím stěhování opatrnější. Krabice a další obaly vám některé stěhovací firmy zapůjčí zdarma.

 

Balení nábytku

Nábytek už je náročnější. Ideálně to nechte na profesionálech. Kdyby se s nábytkem něco stalo, zodpovědnost není na vaší straně. Firma nábytek demontuje, jednotlivé kusy obalí nejčastěji vrstvou vlnité lepenky, bublinkovou nebo fixační fólií. Některé kusy je potřeba zabalit celé, u jiných stačí obalit jen rohy. Stěhovací firma vám nábytek samozřejmě přestěhuje, ale také zpět správně smontuje. Vše proběhne až nečekaně rychle – mají v tom dlouholetou praxi. Sedačky, gauče a křesla se tradičně balí do bublinkové a fixační fólie.

 

Balení techniky a křehkých věcí

Kancelářská technika, IT technika, elektrospotřebiče a další citlivá zařízení potřebují speciální péči. Někdy stačí bublinková fólie a kartónové krabice, jindy je potřeba odpružených palet a speciální obalové techniky. Při stěhování domácností si většinou vystačíte s první variantou. Nutností je takové krabice opatřit nápisem KŘEHKÉ! Zajímavé je stěhování oblečení. Jestli nechcete vše nacpat do krabic a rádi byste se vyhnuli žehlení, půjčte si od stěhováků speciální šatní boxy, kde můžete pověsit ramínka. Opět u mnohých stěhovacích firem zdarma.

 

Přejeme klidné, rychlé a bezproblémové stěhování!