Jak zařídit stěhování do Německa

Při představě stěhování do zahraničí vás nejspíš napadne, že se tam budete muset znova vybavit, nakoupit nábytek, elektrospotřebiče a vůbec kompletní vybavení bytu. Stěhování do Německa však není takový problém, protože Německo je hned za humny. Samozřejmě je rozdíl, jestli se stěhujete z Beskyd do Hamburgu nebo z Prahy do Mnichova. Pořád je však možné se přestěhovat za přijatelné peníze. A na začátku budete určitě rádi, že máte v novém prostředí vlastní vybavení.

 

Cenu si spočítáte jednoduše na webu

Stěhování do zahraničí nenabízí mnoho firem. Když už si budete vybírat, určitě se podívejte na reference a celkový dojem o spolehlivosti firmy. Cena stěhování do Německa nebo i z Německa samozřejmě záleží na několika faktorech. Základem je vzdálenost, odkud kam se stěhujete. Dalším faktorem je množství věcí, které budete stěhovat. Stěhovací firma by měla mít k dispozici různé typy stěhovacích aut, aby se mohla přizpůsobit množství vašich věcí.

 

Jak věci připravíte, tak je dostanete

Věci si nejčastěji připravujete sami. To znamená, že zodpovědnost za kvalitu zabalení nesete také vy. Stěhovací firmy musí být pojištěny pro případ jakýchkoliv problémů a případného poškození. Vždy se tedy ptejte, na jakou hodnotu má firma náklad pojištěný. Vzhledem k tomu, že se již nestojí na hranicích, samotné stěhování do Německa může proběhnout velmi rychle.

 

Co si musíte před stěhováním připravit

Pro stěhování do Německa, ale i pro stěhování do jiných zemí obecně platí, že by si měl člověk, který se stěhuje, připravit následující dokumenty:

  • seznam stěhovaných věcí – přehledný a úplný seznam věcí a to jak v češtině, tak také buď v němčině či v angličtině
  • čestné prohlášení – prohlášení o tom, že se jedná o stěhování osobních věc, které už jsou použité; ideálně opět i v cizým jazyce

To by mělo stačit. Ať už si chcete nechat přestěhovat byt, rodinný dům či kancelář, přejeme hodně štěstí a klidné a rychlé stěhování!