Stěhování do podnájmu

Máte po škole, svojí první stálou práci, tedy i pravidelný příjem a rozhodli jste se, že je nejvyšší čas si vyzkoušet bydlení bez rodičů. Na vlastní bydlení úspory zdaleka nestačí, jediná možnost je tedy sehnat levný podnájem. Podnájmů existuje řada druhů, zpravidla nejlevnější bývají na periferiích měst v garsonkách do 30m2, popřípadě ve starších zástavbách to můžou být pokoje s přítomnou paní domácí a nebo je možné se domluvit ve více lidech a pronajmout si celý třípokojový byt.

Dnešní situace nízkých hypotečních úvěrů nahrává k tomu, aby se lidé přestěhovali do vlastního a neplatili nemalé částky majitelům. Avšak ne každý má tu možnost vzít si půjčku, která ho zavazuje často i na 30 let dopředu. Někdo má zaměstnání, při kterém každou chvíli tráví část svého života v jiném koutě republiky, jiný vidí výhodu v podnájmu v tom, že není ničím vázaný.

Při stěhování do podnájmu se můžeme rozhodnout, jestli dáme přednost plně vybavenému bytu, nebo jen částečně či dokonce zcela nezařízenému. V prvním případě je výhoda, že nemusíme vlastnit žádné spotřebiče ani žádný nábytek. Druhý případ je nejběžnější. Lidé stěhující se po podnájmech zpravidla za léta nastřádají nějaké ty spotřebiče, komody a drobný nábytek. V tomto případě se při stěhování z podnájmu do podnájmu vyplatí využít služeb šikovné stěhovací společnosti, která zvládne stěhování od pár stokorun až po několik tisíc, v závislosti na množství věcí. V třetím případě už je nejvíce vhodné si stěhovací společnost objednat, neboť bude nutné přepravit spoustu nábytku, spotřebičů typu pračka, sušička, lednice apod. a mnoho drobností v krabicích a pytlích.

Dobré stěhovací firmy už myslí i na toto – abyste před samotným stěhováním nemuseli po obchodech shánět krabice od banánů, půjčí vám speciální krabice na stěhování a to zcela zdarma. Nenutí vás krabice či plastové přepravky vrátit co nejdříve, můžete se v klidu pomalu vybalovat a vrátit je třeba až za několik měsíců.

Pokud byste chtěli vědět, na kolik vás takové stěhování do podnájmu vyjde, kvalitní stěhovací společnosti nabízejí službu, kdy se školený pracovník přijde podívat přímo k vám do bytu a spočítá vám přesnou cenovou nabídku na základě prohlídky. Při této návštěvě vám též doporučí vhodné typy obalových materiálu, vybere vhodnou velikost stěhovacího vozidla, zodpoví každou vaší otázku na stěhování a to vše zcela zdarma a nezávazně.

Před samotným podpisem smlouvy o podnájmu je samozřejmě vhodné domluvit se na přiměřené kauci, nejsou-li poplatky za elektřinu a plyn v ceně nájemného, opsat si za účasti majitele čísla na elektroměru a plynoměru před vaším nastěhováním, aby nedošlo k nejasnostem při každoročním zúčtování a také je vhodné se předem domluvit i na takových drobnostech, jako je zvíře v bytě, používání společných prostor, jaké jsou povolené úpravy v bytě apod.

Smlouva o podnájmu by měla být pročtena velice pozorně a majitel bytu i nájemce se musí shodnout na všech uvedených bodech, navíc by měla obsahovat i podmínky při ukončení nájmu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..