Kolikrát se v životě stěhujeme
Stěhování je radikální životní změna a lidé se toho obyčejně obávají. Většina lidí se stěhuje v životě minimálně dvakrát. Poprvé na prahu dospělosti od rodičů nejčastěji do pronájmu a podruhé do svého vlastního bydlení. Samozřejmě je to velmi individuální. Někteří lidé se nestěhují nikdy a starají se o dům, kde se narodili. Jiní se přestěhují i dvacetkrát za život. Důvody ke stěhování jsou rovněž rozličné – stěhování za prací, za kvalitnějším a větším bydlením, za levnějším bydlením či k partnerovi.
Město versus venkov
Život ve městě je plný změn a vybízí k častějšímu stěhování. Mladí lidé se stěhují do měst za studiem a za prací. Nemovitosti jsou ve velkých městech výrazně dražší než na venkově, proto si hodně mladých lidí nemůže dovolit koupit vlastní bydlení. A tak se v rámci města občas přestěhují z jednoho pronájmu do druhého.
Na druhé straně stojí venkov, kde se není ani kam stěhovat. Rodinné domy slouží jednotlivým rodinám a tak na venkově děti často zůstávají u rodičů minimálně do svatby. Buď si upraví část domu (např. jedno patro) pro sebe nebo se přestěhují k partnerovi a jeho rodině.
Jak se jednoduše přestěhovat
V rámci města, kdy probíhá stěhování z nájmu do nájmu, vám mohou pomoci se stěhováním kamarádi a příbuzní. Záleží na tom, kolik máte věcí, jak jsou velké a těžké a jestli seženete dostatečně velké auto. Ideální a nejjistější je však zaplatit si profesionální stěhovací firmu, která vás přestěhuje a nic nepoškodí. Navíc jde vše rychle a za dopoledne je stěhování hotovo.
Při stěhování do jiného města či dokonce do zahraničí určitě využijte zkušené stěhováky. Doporučí vám bezpečné balení věcí a zajistí spolehlivý převoz včetně vynošení vašich věcí až do nového bytu. Váš stres ze stěhování tak můžete hodit za hlavu!