Nejpoužívanější stěhovací pomůcky

Stěhování bez stěhovacích pomůcek, případně i manipulační techniky je extrémně náročné. Obzvláště když jde o nadměrně těžká břemena, velký nábytek nebo i pračky, myčky apod. Ke stěhování jsou potřeba krabice, přepravky i ochranné a obalové materiály. To všechno použijeme v první fázi, tedy při balení. Pro samotné stěhování potřebujeme stěhovací pomůcky – popruhy, kříže, stěhovací kolečka, háky nebo upínací popruhy. Není k zahození mít i rudl či přepravní vozíky na přepravy. Záleží, co a kam stěhujeme. V tomto článku se podíváme na jednotlivé stěhovací pomůcky, které stěhování výrazně usnadní.

Stěhovací pomůcky se hodí, když doma, v kanceláři nebo ve skladu jen přemisťujete nábytek a zboží nebo když se stěhujete svépomocí.

 

Stěhovací pomůcky

Pojďme se tedy podívat na nejprodávanější stěhovací pomůcky a manipulační techniku:

  • Stěhovací háky. Háky jsou vyrobeny z kulaté oceli a mají různé tvary. Hodí se ke stěhování skříní, ledniček, praček a dalších rozměrných břemen.
  • Upínací popruhy. Tyto popruhy s ráčnou se používají k upevnění zboží, nábytku nebo třeba krabic na vozík nebo na palety. Prodávají se různé šířky a délky popruhů.
  • Přepravní rudly se používají na přemisťování těžkých břemen. Díky rudlu se dá na rovné ploše nebo na schodech manipulovat i s velmi těžkými předměty.
  • Popruhy a kříže. Na stěhování využijete i klasické stěhovací popruhy s nosností až 500 kg nebo stěhovací kříže s polstrovanými bandážemi.
  • Přepravní vozíky. Vozík slouží k manipulaci s nejrůznějšími předměty. Prodávají se vozíky na přepravky, vozíky na nábytek, ale i na běžné zboží ve skladech.
  • Stěhovací kolečka. Když stěhujete bez stěhovací firmy, určitě se vám budou hodit stěhovací kolečka a zvedací tyče. Díky nim lehce přemístíte i těžký a neforemný nábytek.

Veškeré uvedené stěhovací pomůcky používají profesionální stěhovací firmy, ale hodí se i do výroben, skladů a vůbec tam, kde je občas potřeba něco těžšího přemístit nebo úplně přestěhovat.