Ochrana při stěhování – proklady, lepenky, rohy

Chystáte se stěhovat svépomocí? Při stěhování nábytku nejvíce trpí rohy a veškeré hrany. Proto se hodí nábytek i další stěhované věci jednoduše a účinně chránit. Pro ochranu stěhovaných věcí se používají prokladky, vlnitá lepenka či ochranné rohy. Ve specializovaném internetovém obchodě www.obalove-materialy.cz najdete široký výběr nejen obalových materiálů, ale také těchto drobností pro bezpečnější stěhování. Rozdělili jsme je pro přehlednost do několika kategorií:

  • Kartonové a papírové proložky. Používají se pro skladování na paletách. Buď přímo na paletu nebo se proložky vkládají mezi jednotlivé vrstvy zboží.
  • Ochranné hrany. Kartonové ochranné rohy se hodí jako ochrana pro stěhování nábytku a jiných předmětů. Prodávají se po 1 metru, ale můžete si je jednoduše zkrátit.
  • Vlnitá lepenka. Tato lepenka se používá obecně pro stěhování, nejčastěji k balení zboží jako ochrana proti poškrábání apod. Zamezuje také posunu zboží a tlumí nárazy.
  • Balící papír. Mezi základní ochranu patří i balící papír, který se dá sehnat v různé tloušťce i s nejrůznějšími vzory a barevném provedení.

 

100% recyklovatelnost a další vlastnosti

Papírové a kartónové obaly jsou 100% recyklovatelné. Můžete je používat několikrát, dají se ekologicky spálit případně bezpečně zařadit mezi papírový odpad. Hlavní jsou však vlastnosti, které pomáhají ochránit váš nábytek a další předměty při stěhování či skladování. Částečně také brání zboží proti vlhkosti a zvyšují stabilitu zboží, které je na lepenku vyskládáno.

 

Hodně štěstí při stěhování! Budete-li potřebovat pomoci, obraťte se na profesionální stěhovací firmu, která vše rychle zařídí. Za překvapivě nízkou cenu.