Relokační služby – více než stěhování

Některé zkušenější stěhovací firmy nabízejí k vlastnímu stěhování i bonus – tzv. relokační služby. Kromě přestěhování vám pomohou i s dalšími praktickými věcmi, které vám pomohou se v novém bydlišti adaptovat. To využívají hlavně cizinci a lidé, kteří se přistěhují do velkého města, třeba do Prahy. Relokační služby určitě ocení i ti, kteří se stěhují do zahraničí.

Co jsou to relokační služby

Obecně se jedná o služby, které pomáhají lidem v adaptaci na novém místě. Konkrétněji zde patří tyto služby:

  • Hledání nového bydlení. Jestliže ještě nemáte vybranou konkrétní nemovitost, může vám místo realitky pomoci stěhovací firma. Bude naslouchat vašim potřebám a požadavkům a pomůže vám najít vhodné bydlení.
  • Pomoc s byrokracií – víza, pracovní povolení aj. Ať už se stěhujete do zahraničí nebo cizinci přicházejí do Prahy, všichni v nové zemi ocení pomoc při komunikaci s úřady – vyřízení a prodloužení víz, pracovní povolení, registrace vozidla, pojištění apod.
  • Osobní doprava po přestěhování. Ihned po přestěhování vám možná bude chvíli trvat, než si pořídíte vlastní auto, navíc se v Praze a okolí příliš nevyznáte. Můžete tak využít osobní dopravu minivanem stěhovací firmy.
  • Pomoc se zařízením nového bydlení. Můžete si nechat poradit, kde koupit nábytek, co a kde v Praze najdete, kde nakupovat nebo si nechat doporučit šikovné a férové řemeslníky.
  • Praktické poradenství. Pod poradenství spadá celková podpora, pomoc s hledáním vhodné školky a školy pro děti, pomoc se zařizováním služeb, obecně pomoc při integraci v novém prostředí.

Relokační služby jsou hlavně celková podpora. Obecně platí, že relokační služby pomáhají lidem v novém místě zapadnout a zorientovat se. Jsou podporou hlavně ze začátku. V Praze je ocení hlavně cizinci, kteří neumí jazyk, v zahraničí zase podporuje Čechy v nových lokalitách, kde nikoho neznají a nemohou se ze začátku pořádně domluvit.