Neničte si záda! Pozvěte si stěhováky

Uvažujete o tom, že byste zvládli stěhování sami? Určitě je to ve vašich silách? Možná ano, ale stěhování na vlastní pěst není zadarmo. Bude vás to stát dost času, energie a možná i část zdraví. Záleží samozřejmě na vašich organizačních schopnostech, na tom, jestli dokážete sehnat nějaké pomocníky, jak jste na tom fyzicky a kolik máte času. V neposlední řadě potřebujete mít stěhovací auto nebo alespoň dodávku. Je toho dost. Když si nakonec všechno spočítáte, uvidíte, že se vám spíše vyplatí profesionální stěhovací firma.

 

Proč se vyhnout stěhování svépomocí

Pojďme se podívat, co takové stěhování svépomocí obnáší a co vás to bude stát:

 

  • Stres a nervy. Zorganizovat stěhování je stresující. Musíte sehnat krabice, vše sbalit, opatrně přenést do auta, které musíte zajistit. Poté bezpečně přejet na novou adresu, vše vynosit nahoru, smontovat rozmontované … Sami to navíc nezvládnete, takže musíte oslovit kamarády, známé či brigádníky.
  • Stěhovací auto. Ke stěhování potřebujete velké auto. Vozík za autem většinou nestačí, navíc je takové stěhování na vozíku dost nebezpečné, stěhované věci se mohou poškodit. Dodávku si můžete půjčit, ale tím už se vaše náklady zvedají.
  • Máte sami zodpovědnost. Když necháte stěhování profíkům, zodpovědnost za stěhované předměty je na jejich straně. Takhle musíte počítat s tím, že když se něco rozbije, je to na vaši zodpovědnost.
  • Ničíte si záda. Tahat těžké bedny nebo dokonce nadměrně těžká břemena není žádný med. Stěhováci bývají pořádní chlapi, kteří znají techniku, jak si při přenášení věcí neničit záda.
  • Přemlouváte kamarády. Záleží na tom, jaké kamarády máte, ale většinou jsou i ti kamarádi raději, když je pozvete na jinou společenskou aktivitu, než je tahání nábytku a celodenní stěhování.
  • Krabice a stěhovací pomůcky. Některé stěhovací firmy vám ke stěhování zdarma zapůjčí vhodné krabice. Když se stěhujete sami, potřebujete nejen krabice, ale i bublinkovou fólii, stretch fólii, háky, upínací popruhy a jiné pomůcky a manipulační techniku.

 

Jestli budete chtít raději využít stěhovací firmu, zkuste pražský Tavočer. Na jejich webu najdete i kalkulačku stěhování, takže předem víte, kolik bude stěhování stát.