Stěhování do novostavby

Dočkali jste se a konečně se budete stěhovat do vlastní novostavby? Ať už je novostavbou myšlen nový rodinný domek nebo byt v čerstvě vystavěném panelovém domě, stěhování pro vás může být radost. Dobré je, že obvykle nemusíte nic vyklízet, čistit nebo malovat, budete zde úplně první. Novostavba bývá bez vybavení, takže je jen na vás, jak si ji vybavíte. Ideální je, když si nový dům ještě před samotným stěhováním vybavíte. Dovezete a namontujete spotřebiče, vestavěné skříně, kuchyňskou linku, položíte koberec apod. Až potom se začněte doopravdy stěhovat.

 

Základ je dobrá organizace

Ať už se stěhujete svépomocí nebo se stěhovací firmou, základem je dobrá organizace a načasování. Obecně platí, že když využijete služeb profesionální stěhovací firmy, vše budete mít ještě ulehčeno. Dohodnete se s manažerem stěhování, který společně s vámi celé stěhování naplánuje od A až do Zet. Věřte tomu, že takové stěhování do novostavby bývá častěji radost než starost. Staré časy pustíte za sebou, začíná vám nový život … ve svém vlastním domě!

 

Tipy pro samotné stěhování

Pojďme se podívat na několik konkrétních tipů a rad, jak si stěhování ulehčit:

 

  • Vytřídit nepotřebné věci. Stěhování je ideální možnost zbavit se nepotřebných věcí. Můžete je darovat na charitu, rozdat přátelům a známým nebo rovnou vyhodit. Do nového bydlení si tak vezmete jen to, co doopravdy potřebujete.
  • Dobře označit krabice. Velmi důležité je balení a rozumné třídění do jednotlivých krabic. Každou krabici i pytel dobře označte, ať jasně při vybalování víte, co kde je.
  • Příruční zavazadlo se základními osobními věcmi. Během balení se sbalte jako na dovolenou, dejte tedy stranou věci, které budete potřebovat prvních několik dní – kartáček, pyžamo, ručník pro každého člena domácnosti apod.
  • Technické zavazadlo. Určitě se bude hodit další taška, kde budete mít různé hadry, úklidové prostředky, univerzální pracovní pomůcky (šroubovák, kleště, pracovní oblečení, blok a tužky …).
  • První pomoc do kuchyně. Další extra zavazadlo vyhraďte základnímu vybavení pro kuchyň – varná konev, pár hrnků, talíře, misky, příbory, kafe, čaj, cukr apod.

 

Stěhování se určitě nebojte, spíše naopak. Potřebujete-li pomoci se stěhováním v rámci Prahy, z Prahy nebo do Prahy, pak můžete oslovit spolehlivé profesionály ze stěhovací firmy Tavočer (www.stehovani-tavocer.cz).