Stěhování do open space

Straší Vás představa, že se budete muset stěhovat do „open space“ prostor? Bojíte se hluku, chaosu a ztráty soukromí?

oba-2736714_640

Velkoprostorové kanceláře nejsou módní trend, ale směr kudy se vyvíjí administrativní práce. Existují sice i příklady, kdy firmy vnášejí do open space inteligentní prvky a snaží se přestavět nudné a hlučné haly na přirozenější kancelářské prostředí, spolupracují s interiérovými designéry a hledají přijatelnější řešení. Open space přesto téměř nikdo nemá rád.

Nebojte se

Říká se že strach má velké oči. S open space je to podobné. Správný zaměstnavatel by Vám měl ukázat Vaše nové pracoviště a postarat se o hladký průběh nastěhování. Zkuste se třeba i podílet na vytváření nového prostoru svými nápady, nebo doplňky.

Osobní omezení

Open space přináší menší prostor pro jednotlivce. Zkuste se připravit no nové podmínky tím že cíleně omezíte množství svých věcí. Zároveň si vyberte jednu osobní věc, kterou máte na stole a kterou si budeme moct vzít sebou. Většina lidí volí fotky rodiny, plyšáky či talismany.

Kolegové

Zjistěte si kdo bude sedět ve vašem bezprostředním okolí. Pokud jsou to lidé, které moc neznáte, zkuste je navštěvovat a seznámit se, poznat jejich zvyky. Utlumíte tím případné potenciální konflikty. Některé společnosti pořádají adaptační setkání nebo zkoušky před samotném nastěhování.

Dohody

V novém prostoru se začnou vynořovat problémy, které dříve nebyli jako třeba osvětlení, klimatizace, co s hlučným kolegou atd… Pravda, tyto věci by měli být už vyřešené vedením společnosti, ale nikdy není na škodu si je zorganizovat svépomoci.

  1. nebojte se ozvat
  2. buďte konstruktivní – neříkejte co je špatně, ale co by se mohlo změnit
  3. buďte kompromisní

Nesabotujte

zdaleka největší problémy při přechodu vznikají tehdy když se část zaměstnanců pustí do tiché dohody, která vede k tomu že změny ignorují nebo sabotují. V naprosté většině tím nedosáhnou návratu do původního stavu, ale spíše prodlouží utrpění sobě i ostatním.