Stěhování starších lidí na venkov

Lidí, kteří se stěhují z měst je stále více, většinou jde ale o starší občany, mladší generace o tento druh bydlení zájem nemá.

Stále častěji se setkáváme se zájmem využívání chat a chalup k trvalému bydlení. Velký zájem o toto bydlení je z řad lidí, kteří jsou v důchodovém věku, ale přibývá i mladších zájemců, kteří ovšem musí řešit problémy jako jak dojíždět do práce, kam za nákupem a zábavou, horší přístup v zimě a také přípojky na inženýrské sítě.

 

Dojíždění za prací

Největší zájem je o lokality kde se dá za prací dojíždět i v zimě. Nejžádanější jsou chaty se zahradou a ve stavu kdy se člověk může hned nastěhovat, i když se do budoucna předpokládá rekonstrukce nebo zateplení či výměna kotle s rozvodem topení. Na tento zájem o bydlení obce reagují častějším svozem odpadu a zvýšenou starostí o příjezdové komunikace.

 

Kontrast

Některé  obecní úřady mění ve svých plánech chatové oblasti na obytná území, aby udělali podmínky pro obnovou území. Staré stavby tak nahrazují nové rodinné domy. A části obcí, které byli v zimě opuštěné a připravené na nájezdy zlodějů, mají už své trvalé obyvatele.

Jestli však přemýšlíte o rekonstrukci chaty na trvalé bydlení, musíme Vás upozornit, že tato  cesta je také drahá a časově náročná a mnohdy nezbývá nic jiného než starou stavbu zbourat a začít znovu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..