Stěhování zvířat do zahraničí letecky

Mnoho Čechů neví, co si počít s domácími mazlíčky, když se chystají vycestovat do zahraničí. Na výběr je několik možností: zaplatit speciální zvířecí hotel, poprosit přátelé, nebo vzít mazlíčka sebou. V případě letecké dopravy to možné je, akorát každá aerolinka má jiná pravidla a podmínky přepravy.

vacations-1442020_640

Pokud se chystáte absolvovat cestu letadlem se zvířecím doprovodem, dejte si záležet při výběru letecké společnosti. Přeprava je vždy zpoplatněná a né každá společnost jí nabízí. Cestující se zvířetem by se měli na letiště dostavit s dostatečným předstihem, řekneme alespoň tři hodiny před odletem, aby si stihli vyřídit nezbytné formality, jako je kontrola cestovních dokladů zvířete či kontrola přepravky. V případě, že cestujete se zvířetem v rámci Evropské unie, bude vám stačit cestovní pas zvířete či veterinární potvrzení, které nesmí být starší 21 dní. U mladších zvířat se pak vyžaduje mikročip či tetování.

Menší domácí mazlíček může se svým majitelem cestovat přímo na palubě letadla v kabinovém zavazadle nebo v prostoru pro odbavená zavazadla. Pro zvířata cestující v kabině platí určité hmotnostní limity. Váha zvířete i přepravky by neměla přesáhnout 8 kilogramů. Přepravka navíc musí být dostatečně prostorná, aby se zvíře mohlo pohodlně otočit a postavit.