Tipy pro snadnější stěhování

Stěhování je celkem komplikovaná akce. Ať už se budete stěhovat svépomocí nebo si objednáte profesionální stěhovací firmu, většinu svých věcí si stejně budete balit sami. Tento článek vám dává několik praktických tipů, jak se snadněji přestěhovat.

 

  • Rozhodněte se, jak se budete stěhovat. Zvažte, kdo vás bude stěhovat. Za stěhováky musíte platit, ale vše jde jako na drátkách. Nemusíte obtěžovat kamarády, stěhování je rychlejší a bezpečnější. A vy budete klidnější.
  • Začněte se připravovat měsíc dopředu. Rozhodněte se o termínu včas. Budete-li potřebovat stěhováky, můžete jim zavolat klidně měsíc dopředu, budou mít třeba ještě volné víkendy. Postupně už můžete začít balit.
  • Vyhraďte si místnost na zabalené věci. Během stěhování zjistíte, kolik máte doma věcí. Je-li to možné, vyhraďte si místnost na již definitivně sbalené krabice. Uleví se vám.
  • Knihy nechte na konec. Knihy se balí jednoduše, ale krabice s knihami se špatně tahají. Většinou stačí, když je začnete dávat do krabic až po příjezdu stěhováků a rovnou jim je budete dávat do rukou. Mezitím budou oni stěhovat ostatní věci.
  • Nepřetěžujte krabice a popište si je. Krabice nepřetěžujte a hlavně si je opuntíkujte nebo popište. Výrazně vám to osnadní vybalování.
  • Zajistěte místo pro parkování stěhováků. Zajistěte volný průjezd a místo, kde bude možné přistavit stěhovací vozidlo. Chcete-li předejít neshodám, vyplatí se také předem o své akci informovat i sousedy.
  • Pár nejnutnějších věcí si zabalte bokem. Sbalte se jako na dovolenou. V novém bytě bude zmatek a vy nebudete hned vědět, kde co přesně je. Proto je dobré si zabalit pár základních věcí bokem do batůžku či do kufru.

 

Existuje spousta dalších obecně platných rad. Například připravte si seznam věcí, co lze, to rozmontujte, extra těžké věci (piáno, kamna apod.) hlaste stěhovací firmě předem aj.

 

Přejeme vám příjemné, rychlé a bezproblémové stěhování.