Jak se sbalit a připravit na stěhování

Ať už se stěhujete svépomocí nebo využijete stěhovací firmy, potřebujete své věci dobře zabalit a připravit je tak na stěhování. Existuje několik obecných pravidel, které vám pomohou se sbalit tak, aby byl převoz věcí bezpečný a efektivní. Při stěhování svépomocí si ručíte za stěhované věci sami, o to větší pozor si při balení a přípravě dejte. Bude-li vás stěhovat stěhovací firma, může vám s balením pomoci. Každopádně by vám stěhováci měli dát některé rady, kterých byste se při balení měli držet, protože zodpovědnost za stěhované věci v tomto případě přechází na stěhovací firmu.

 

Podívejte se na některé stěhovací rady:

 

  • Sežeňte si kvalitní krabice. Obaly, krabice a přepravky si buď můžete zakoupit ve specializovaných e-shopech, sehnat někde na tržnicích nebo si je můžete půjčit od stěhovací firmy, jestli vám to nabídne.
  • Sbalte se včas. Ideální je začít s balením svých věcí s předstihem minimálně několika dní, abyste byli v den D připraveni na odvoz věcí.
  • Ať každou krabici unese jeden člověk. Nepřetěžujte krabice. Důležité je, aby krabici či pytel unesl jeden člověk a aby se náhodou neprotrhlo přetížené dno. Spodní část krabice pro jistotu přelepte lepící páskou.
  • Vyprázdněte skříně, šuplíky apod. Úložné prostory musí být pro stěhování prázdné. Určitě tedy vyprázdněte skříně, postele, šuplíky a další skryté úložné prostory.
  • Rozmontujte nábytek. Co se dá jednoduše rozmontovat, to rozmontujte. Rozmontované kusy se lépe stěhují a zabráníte tak jejich možnému poškození během stěhování.
  • Dveře skříní zavažte. Je dobré všechny šuplíky a dveře od skříní, které nejdou odmontovat, přivázat či jiným způsobem zafixovat, aby se během stěhování neotevíraly.
  • Používejte obalové materiály. Často se hodí bublinková fólie, stretch fólie, lepenka, ochranné rohy, proklady apod.

 

Máte-li vše připraveno, stačí přijet se stěhovacím autem co nejblíže k domu a začít vše postupně a logicky do auta skládat. Dbejte na to, abyste krabice poskládali tak, aby se během cesty nepřevrhly a neponičily. Vykládka a nastěhování se do nového domu už je další kapitola. Jestliže jste si doma vše dobře připravili, půjde vše jako na drátkách.

 

Hodně štěstí při stěhování!